Inteligentny dom

Fotolia_78742704_Subscription_XXL_400
Zaproś do domu nowoczesne rozwiązania! Proponujemy zaawansowane systemy automatyki budynkowej w Krakowie, z którymi Twoje życie stanie się wygodniejsze, bezpieczniejsze i oszczędniejsze. Firmom i klientom indywidualnym oferujemy kompleksowe doradztwo, przygotowanie szczegółowego projektu i profesjonalną instalację.

Obsługujemy obiekty komercyjne i biurowe oraz prywatne domy i rezydencje.

Inteligentny dom

Czyli system zarządzania budynkiem, który integruje działanie takich układów, jak:

  • media,
  • oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne,
  • ogrzewanie,
  • wentylacja i klimatyzacja,
  • sieć teleinformatyczna,
  • rolety i żaluzje okienne,
  • bramy wjazdowe i garażowe,
  • szlabany.

W Krakowie Twój inteligentny dom dokładnie dopasujemy do Twoich potrzeb i wymagań, byś w prosty i wygodny sposób mógł zarządzać każdym systemem w budynku. Dzięki automatyce budynkowej, czujnikom i sterownikom, centralny system BMS (Building Management System) sam wykona za Ciebie szereg niezbędnych czynności i zadba o prawidłowe funkcjonowanie zintegrowanych układów, pozwalając na oszczędność czasu i pieniędzy.

Zapewniamy intuicyjne sterowania funkcjami obiektu dzięki wieloprzyciskowym, programowalnym panelom sterującym, naściennym panelom LCD z wizualizacjami oraz aplikacjom na smart fony i tablety.

W celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa, system inteligentnego domu integruje się także z systemami alarmowymi. W Krakowie umożliwiamy ich łatwą kontrolę, na przykład przez Internet. Dzięki temu, będąc poza domem, będziesz mógł np. otworzyć drzwi serwisowi sprzątającemu. Czujniki alarmowe mogą również dostarczać do systemu informacje niezbędne do sterowania innymi procesami (np. ogrzewanie w pokoju wyłącza się w momencie otwarcia okna). Zewnętrzne czujniki alarmowe mogą sterować oświetleniami otoczenia domu i podjazdów.

Zaawansowane sterowanie umożliwiają scenariusze automatyki i sceny, które pozwalają na dopasowanie natężenia światła i regulację systemów klimatyzacji oraz wentylacji. Zajrzyj do naszego poradnika i sprawdź, jak działają!

Multi-room

Centralny system dystrybucji dźwięku i video jest nieodłączną częścią inteligentnego domu. W Krakowie zapewniamy najwyższą funkcjonalność w zarządzaniu multimediami. Multi-room pozwala w bezkolizyjny sposób odtwarzać muzykę i video w wielu pomieszczeniach jednocześnie, z jednego lub wielu źródeł. Dodatkowo umożliwiamy zastosowanie dysków sieciowych, które stanowią bardzo dobry magazyn dla materiałów multimedialnych odtwarzanych przez systemy multi-roomowe. Wygodną obsługę układu multimedialnego zapewniają klawiatury naścienne lub urządzenia mobilne (łączność Wi-Fi).

Elektroinstalacje

Oprócz systemów alarmowych i automatyki budynkowej w Krakowie oferujemy także elektroinstalacje. Zajmujemy się projektowaniem i wykonawstwem wszelkiego rodzaju elektroinstalacji wewnętrznych.

Specjalizujemy się w elektroinstalacjach przygotowywanych pod automatykę budynkową. Starannie projektujemy topologię systemu i układamy urządzenia oraz okablowanie ściśle z założeniami automatyki budynkowej.

W Krakowie proponujemy także profesjonalne projekty rozdzielni elektrycznych.

 

Powiedz nam, czego potrzebujesz

Wypełnij formularz kontaktowy i wyślij go do nas. Komplet informacji dotyczących Twojej inwestycji pozwoli nam dokładnie dopasować dla Ciebie indywidualne rozwiązania, zaprojektować system i skonsultować z Tobą jego funkcjonalność oraz sprowadzić niezbędne urządzenia.

Po wykonaniu instalacji dokonujemy ustaleń końcowych, dostrajamy system i przygotowujemy go do odbioru. Elkoncept to elektroinstalacje w Krakowie, nad którymi masz pełną kontrolę!

Zapraszamy do kontaktu!